Sellaband Failliet

Sellaband Failliet

Sellaband is failliet en dat is verdomde jammer. Sellaband is een online beleggingssite voor opkomende artiesten waarbij fans kunnen investeren in beginnende bands. Eerder deze week viel het doek officieel voor de site welke door velen als een mogelijke redding werd gezien van de onder druk staande muziekindustrie.

Sellaband bood artiesten en muziekliefhebbers de mogelijheid elkaar te vinden middels een vernieuwend concept. Een artiest plaats een eigengemaakt lied en kan vervolgens ‘believers’ vinden. Deze believers kunnen investeren in de artiest. Voor $10 koop je een ‘stukje artiest’. Als de artiest dan $50.000 bij elkaar heeft aan believers kan hij een plaat opnemen. De muziek wordt vervolgens gratis weggegeven, maar alle advertentierevenues eromheen worden verdeeld onder alle believers, de artiest en de eigenaren van de website.

Bij het Nederlandse bedrijf is niemand meer bereikbaar voor commentaar. Op de site staat inmiddels een korte reactie van Johan Vosmeijer, CEO van SellaBand, dat het bedrijf failliet is.

Tags: sellaband
2d600050395e57e734f486cf6df66dec7accd832_42066_90_90_1Henk de Hooge

is oprichter en hoofdredacteur van Dutchcowboys. Daarnaast is hij online-uitgever, internet entrepreneur en MD van Red Banana, een creatief online-marketing bureau. Henk volgen kun je via Twitter @Henkey via zijn Facebook pagina en Google+

Reacties (6)

    • jeroen thissen

    Zonde. Was een mooi model. Blijkbaar niet goed genoeg. Jammer. Had graag gezien dat dit een succes was geworden...

    Wo 24 feb 2010, 08:54 [reply]

  • @Jeroen ik denk met jouw velen. Eigenlijk zou de platenindustrie zelf die initiatief moeten steunen. Het is uiteindelijk ook een kweekvijver voor talent!

    Wo 24 feb 2010, 08:58 [reply]

    • marc

    een prachtig web 2.0 concept is de das omgedaan door teveel blijven hangen in een 1.0 verdienmodel voor sellaband. de verkoop van muziek (cd's/downloads) is tegenwoordig een klein onderdeel van het geheel. een artiest moet optreden en als doel de cross overmaken. dan ga je geld verdienen. en daar ontbrak het aan bij sellaband. geen van de bands die uiteindelijk een cd heeft gemaakt heeft de crossover gemaakt. wat vooral te wijten is aan gebrek aan promotie.

    Wo 24 feb 2010, 09:11 [reply]

  • Zonde dat een dergelijk concept ten onder gaat. Dit krijgt vast wel een vervolg !

    Wo 24 feb 2010, 11:43 [reply]

    • Mars Mertens

    Het model zoals beschreven in het artikel was al langer niet meer van toepassing.
    sinds okt 2009 acteerde SellaBand niet meer als platenmij/publisher, maar alleen als faciliterende partij om het benodigde budget voor een muziekproject binnen te halen. Met alle keuzevrijheid en rechten bij de artiest. Nast het opnemen van muziek was het ook mogelijk om funding voor marketing / concerten binnen te halen.

    Wo 24 feb 2010, 16:30 [reply]

  • Sellaband will be back online tomorrow, February 25th check the statement on:
    http://sellaband.com/

    Do 25 feb 2010, 10:13 [reply]

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond

Recommend on Google

Headlines

© 2004-2011 Dutchcowboys.nl - All Rights Reserved.

All views and opinions expressed are those of the authors of Dutchcowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap