De wereld van de nieuwe journalistiek

Een Chinese video, waarin de nachtelijke ruzie tussen Tiger Woods en diens echtgenote in beeld wordt gebracht -en waarin wordt gesuggereerd hoe de vork misschien wel aan de steel zat- is online een grote hit geworden.

Welkom in de nieuwe wereld van de 'maybe' journalistiek. De beste gok op hoe het nieuws zou geweest kunnen zijn, samengevat in een videospelletje en geserveerd op een bedje van pure vermoedens. De video is een productie van Next Media, een bedrijfje uit Hong Kong dat ook roddelkranten zoals de Apple Daily uitgeeft en dagelijks zo’n 20 geanimeerde video's produceert, waarvan het gros lokale thema's belichten.

Het gaat om filmpjes waarbij gebeurtenissen worden in beeld gebracht die door niemand zijn gezien en waarin de redactie naar de waarheid gist. Soms worden er ook echte acteurs gebruikt.  Dat het concept aanslaat bewijst de Woods-saga, die sinds vorige week enkel op YouTube meer dan 2 miljoen keer is bekeken.

De video's bevatten vaak een grote dosis speculaties, maar dat lijkt het grote publiek niet te storen; integendeel, want steeds meer mensen kijken. Volgens Daisy Li van Next Media, die de scripts van de video's opstelt, wordt telkens opnieuw getracht de waarheid te achterhalen op basis van rapporten en berichten die op het web en in kranten zijn verschenen. Li wijt een groot deel van het succes aan de aversie die jongeren tegen het lezen van kranten hebben. Ze kijken liever naar filmpjes, zegt ze. Via

Fab9e32ce0e11a9a6f7a8fda9a6f79cb6acab990_126584_90_90_1Jeroen de Hooge

Jeroen is werkzaam als Content Manager bij The Blog Idea Factory & Redbanana.

Voor alle vragen (van adverteren tot bloggen) omtrent Dutchcowboys, een van de andere blogs of RedBanana kan je mailen naar Jeroen@Dutchcowboys.nl of neem contact op via Twitter / LinkedIn.

Reacties (2)

    • Frans

    Ik weet niet in hoeverre dit 'nieuw' te noemen is, documentaires en onderzoeksjournalistieke programma's bedienen zich al jaren van re-enactments en andere geënsceneerde situaties.

    Ma 7 dec 2009, 11:36 [reply]

  • @Frans

    Klopt, het is niet iets nieuws.

    Maar ik heb tot nu toe Albert Verlinden nog niet horen zeggen:
    "En de vakantie van Jan Smit en nieuwe liefde zou er als volgt uit kunnen zien"

    Ma 7 dec 2009, 11:46 [reply]

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond

Recommend on Google

Headlines

© 2004-2011 Dutchcowboys.nl - All Rights Reserved.

All views and opinions expressed are those of the authors of Dutchcowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap