
De Amerikaanse site Craigslist.com heeft de afgelopen paar dagen weer in het middelpunt van de belangstelling gestaan nadat de 22-jarige student Philip Markoff werd opgepakt op beschuldiging van moord. Hij wordt ervan verdacht op Craigslist masseuses te hebben uitgezocht, met ze te hebben afgesproken in een hotelkamer, en ze vervolgens te hebbenberoofd. Een masseuse werd daarna vermoord.
De site komt meestal in het nieuws als het om seksgerelateerde
advertenties gaat. Onlangs nog werd de site in een rechtzaak het
grootste digitale bordeel ter wereld genoemd en bleek dat het
gemakkelijk is om prostitueées op te pakken via Craigslist. Volgens de oprichter van de site, Craig Newmark (foto),
heeft zijn bedrijf de laatste jaren wel een aantal keer met de politie
samengewerkt om misdaden op te helderen, door gegevens over te maken.
Wie via Craigslist adverteert kan dat meestal gratis doen; in een
aantal Amerikaanse staten moet wel betaald worden voor
vastgoedadvertenties. Om erotische advertenties te plaatsen op de site moet 5 à 10
dollar betaald worden en moet er een werkend telefoonnummer en een
creditcard nummer opgeven worden. Het zijn wel de advertenties die van Craigslist een
goudmijn hebben gemaakt.
Vorig jaar realiseerde de site een omzet van
naar schatting 81 miljoen dollar met 25 werknemers. Omdat geen enkele
site in de VS soortgelijke aanbiedingen publiceert heeft de site een
bijna-monopolie verkregen op de seks gerelateerde advertenties. Mensen worden dus vooral
aangetrokken tot Craigslist vanwege het ranzige kantje van de site, die
ook voortdurend negatieve (maar gratis) publiciteit in de media krijgt.
Getuige daarvan is de website CraigsCrimeList, die enkel rapporteert over misdrijven die het gevolg zijn van advertenties op Craigslist en tot 10 posts per dag publiceert.
"We hebben de eigenaars gevraagd om met de erotisch getinte advertenties te stoppen of om die aanbiedingen beter te monitoren; maar Craigslist blijkt in geen van die twee zin te hebben", aldus een openbaar aanklager in de staat Illinois. Via
![Voorspelling Internet gebruik 2012 [Infographic]](http://cdn.dutchcowboys.nl/images/upload/cached/699a9bb3fc470f9e9e3512846009bf56eb43364d_93544_155_90_1.png)


























