Gratis NAVIGON navigatie voor T-Mobile iPhone klanten, wat nu met TomTom?

Gratis NAVIGON navigatie voor T-Mobile iPhone klanten, wat nu met TomTom?

Het afgelopen weekend werd ik al getriggert door een billboard in Antwerpen van Nokia met gratis navigatie. Daaroverheen ontving ik gisteren een mail van NAVIGON die de mogelijkheid biedt aan  alle Nederlandse klanten van T-Mobile met een iPhone gratis hun MobileNavigator applicatie te downloaden.

De gratis applicatie biedt navigatie (met gesproken aanwijzingen) in Nederland zonder dat er een dataverbinding nodig is. Daarnaast kun je kiezen uit meerdere betaalde pakketten bovenop dit basispakket waaronder live verkeersinformatie en aanvullende kaarten voor Benelux en de meeste Europese landen. Een gratis bonus pakket, dat toegang geeft tot je iPhone contacten, kan geactiveerd worden na registratie van de app.

Of hiermee een nieuwe standaard wordt gezet weet ik niet. Feit is wel dat met dit soort snel groeiende gratis applicaties op je mobieltje de noodzaak voor bijv. een TomTom, inmiddels soortnaam voor Navigatie apparatuur in je auto, langzaam maar zeker aan het verdwijnen is. Navigatie wordt mainstream en zal straks standaard en gratis op mobiletjes zitten.

Bij TomTom moet ik maandelijks 7.95 aftikken voor Traffic info. Bij deze applicatie volstaat een eenmalig bedrag. Zaken als voetgangersnavigatie en Clever Parking, waarmee je met één druk op de knop de dichtstbijzijnde parkeergelegenheid zitten in de gratis editie en dit soort functies zal naar de toekomst zeker niet afnemen.

In het geval van de iPhone is er met de iPhone 4 en iOS 4 (alleen installeren als je een 3GS hebt) ook ondersteuning van multitasking. Dat betekent zoveel als je gebeld wordt, de navigatie op de achtergrond blijft werken waardoor deze na je gesprek direct is terug te vinden.

Voor iedereen die geen TomTom in zijn auto of ingebouwd systeem heeft worden dit soort navigatiesystemen een gratis en goedkoop alternatief. De fabrikanten van navigatiesystemen zullen flink aan de bak moeten om deze al lang verwachtte concurrentie het hoofd te bieden.

NB : Het downloaden kostte mij met een brakke 3G verbinding overigens wel een aantal uren via m'n wifi verbinding een aantal ueren omdat er heel wat data moet worden binnengetrokken.

Tags: tomtom
2d600050395e57e734f486cf6df66dec7accd832_42066_90_90_1Henk de Hooge

is oprichter en hoofdredacteur van Dutchcowboys. Daarnaast is hij online-uitgever, internet entrepreneur en MD van Red Banana, een creatief online-marketing bureau. Henk volgen kun je via Twitter @Henkey via zijn Facebook pagina en Google+

Reacties (12)

    • Jasper

    Het is natuurlijk ook (nog) niet de bedoeling dat je zo'n 1,7gig grote applicatie over the air via 3G binnentrekt.

    Vr 3 sep 2010, 08:55 [reply]

    • Marco

    Op de wat langere termijn navigeert niemand met het scherm van zijn telefoon. Het scherm in het dashboard is veel logischer en groter. Dit is waar TomTom ook een grote speler is. Met Renault, Ford, Fiat etc als klanten. Deze week ook nog een deal met Sony voor in-car navigatie.
    Verder verwacht ik ook een gratis basisversie van TomTom voor op de mobiel met advertenties via het nieuwe iLocal advertentie platform. En dan heeft TomTom ook nog het work onderdeel waarmee ze fleet management diensten verkopen.
    Oftewel volgens mij heeft TomTom nog best een goed vooruitzicht maar ze moeten wel sneller innoveren en stappen zetten.

    Vr 3 sep 2010, 09:07 [reply]

  • @Jasper, my mistake, binnen halen was natuurlijk via WiFi. Waarschijnlijk was ik niet de enige. Het aantal uren klopt wel.

    Vr 3 sep 2010, 09:07 [reply]

  • Marco, zeker mee eens dat TomTom als bedrijf door zal moeten innoveren. Het TomTommetje, zoals alle navi's worden omschreven, in z'n huidige vorm is een apparaat wat over z'n lifecycle heen is.

    Dat ze contracten kunnen afsluiten met de auto-industrie heeft alles te maken met de ovename van Tele-Atlas welke al de nodige contracten had met automerken.

    Of het iLocal adsysteem van invloed is? I hardly think so.

    Vr 3 sep 2010, 09:12 [reply]

    • Harp

    Tja, IMO het meest voor de hand liggende model om een navigatiepakket van deze kwaliteit bij de massa geïnteresseerd te krijgen. Je zult mij niet €90 voor een losse applicatie zien betalen met 0,0 resell-waarde als je voor €100 een vergelijkbare (maar dan losse) autonavi die het altijd en overal doet kunt kopen.

    Vr 3 sep 2010, 10:11 [reply]

  • @Harp, je hebt wel een aardig punt wat ik nog niet echte eerder ben tegen gekomen. Een app heeft inderdaad geen resell waarde in vergelijking met een device. Als je ooit besluit je iPhone (als voorbeeld) om te ruilen voor een Android ben je inderdaad je investering kwijt.

    Vr 3 sep 2010, 10:54 [reply]

    • Robbert

    Vergeet niet dat TomTom begonnen is met TomTom Navigator 1,2 en 3. Destijds nog op PDAs en met externe GPS ontvangers, later geintegreerd. De doorbraak kwam met de TomTom GO, want simpel in gebruik, intuïtief, snel, groot scherm en bedienaar. Alles wat Navigon in veel mindere mat heeft. Desalniettemin leuke geste van Navigon en T-mobile. Maar het is echt een basisversie en het duurt op een 3G iPhone eindeloos om het werkend te krijgen en ermee weg te rijden (laden app, GPS fix, invoeren route). Leuk dus maar alleen als je je PND bent vergeten. Nog niet half zo handig als een PND. Bovendien heb je een cradle nodig (99 euro) en moet je aanvullende diensten kopen. Onderweg kun je niet meer met goed fatsoen bellen of gebeld worden zonder dat heel je iPhone van het pad af is en je (veilig) een parkeerplaats op moet zoeken om het weer werkend te krijgen. Ook is het scherm ronduit klein te noemen. Ik zie de gemiddelde 50 plusser hier nog niet mee aan de gang gaan. Navigeren op mobiel? Jazeker, maar is echt nog lang geen vervanging.

    Vr 3 sep 2010, 10:57 [reply]

    • Dirk van Egmond

    Ik heb zowel TomTom als Mobile navigatie.
    De GPS interactie van TomTom is nauwkeuriger, positiebepaling-wijziging verplaatsing- is bij TomTom veel sneller, energieverbruik veel lager en de prijs van TomTom veel goedkoper.
    Daarnaast is TC op Mobile ook gewoon data wat betaald moet worden dus in een abbo past.
    Kortom TomTom is niet zomaar vervangen.

    Vr 3 sep 2010, 17:36 [reply]

  • @Robert, dat ben ik niet met je eens. Na het downloaden werkte de applicatie direct. Invoeren adres geeft extra info over de bestemming. Op een iPhone 3GS met OS4 is hij razendsnel en corrigeert direct. Volgens mij vergelijk je met een iPhone met OS3 zonder multitasking.

    Volgende week zullen we een TomTom eens naast een iPhone4 live testen in de auto.

    @Dirk, mijn TomTom 930 kostte met alles er op en er aan 430 euro. De vandaag geteste app is gratis.

    Vr 3 sep 2010, 20:25 [reply]

    • Robbert

    @Henk Ik heb OS4 wel degelijk geïnstalleerd. Het sloomste mobiele besturingssysteem in human history op een 3G. Het werkt 'aardig' op een 3G, maar daar is ook alles mee gezegd. Maar goed het is gratis, dus dan moet je verder ook niet zeuren toch?

    Overigens vind ik de vergelijking maakt met een hele oude TomTOom 930 niet echt reëel. Tegenwoordig heb je een prima PND voor net iets meer dan 100 euro, met EUROPA-kaarten. Live TMC is dan nog eens gratis ook. De voordelen van de gratis kaart voor Nederland en alle eerder genoemde nadelen in deze thread vallen dan al snel weg. Maar goed dat is mijn mening.

    Vr 3 sep 2010, 20:34 [reply]

  • @Robbert OS4 op een 3G is een drama. Pas vanaf 3GS en nu met iPhone4 is echt supersnel. Een 3G is wel heel oude iPhone. De 930 is twee jaar oud. Volgende week testen we parallel in de auto. We'll see. We hebben volgens mij ook een nieuwer model denk ik.

    Vr 3 sep 2010, 21:08 [reply]

    • Robbert

    @Henk De 3G is sinds 2 jaar in mijn bezit en volgens mij ong. 2.5 jaar op de markt in NL. De vervangingsmarkt van een telefoon is ongeveer 2 jaar. De markt van PNDs is echter sterk geërodeerd, vandaar de scherpe prijsdalingen.

    Niettemin onderschrijf je mijn betoog. De iPhone4 is nog niet officieel in Nederland. Voordat je daar een hele goede installed base hebt ben je 1-2 jaar verder. De opvolgers, maar ook andere smartphones, zullen nog sneller en geschikter zijn voor navigatie. Niettemin moeten architecten afwegingen maken en concessies doen op het gebied van hardware/software en batterijduur. Dat is een legpuzzel die voor alle fabrikanten (Apple incluis) moeilijk te leggen is; en de reden dus waarom de PND ooit is ontstaan: met de technologie van 2006 was het gewoonweg niet mogelijk om alle wensen van een PND in een telefoon te stoppen. Als de smart phone evolueert tot het formaat van een halve tablet (met inbegrip van beeldscherm)en er een goede manier is om en veilig te rijden, te navigeren en te telefoneren (dus multitasken) dan zal het werken, anders denk ik dat er de komende jaren nog een markt is voor PNDs. Vergeet niet dat er nog genoeg mensen die niet zo tech savy zijn als de baas van Dutchcowboys. :)

    Vr 3 sep 2010, 21:18 [reply]

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond

Recommend on Google

Populairste artikelen

Headlines

© 2004-2011 Dutchcowboys.nl - All Rights Reserved.

All views and opinions expressed are those of the authors of Dutchcowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap