Afgelopen donderdag vond in Amsterdam het event "Watching the Trendwatcher" plaats. Tijdens het
door Watchingthetrendwtacher.nl en NIMA georganiseerde congres stond
centraal wat nu waar en niet waar is van trendwatchers, haar rapporten
en de trendindustrie. In aanloop naar het congres is er onder leden van NIMA een onderzoek
gehouden over trendwatching. 432 (voornamelijk) marketeers gaven hun
visie op de waarde en het gebruik van trends.
Op de site "Watching the Trendwatcher" zijn een aantal uitkomsten te lezen (de volledige uitkomsten werden
tijdens het congres gepresenteerd. Van de respondenten is 74% verantwoordelijk voor het commerciële
beleid en behoort 60% tot het management c.q. de directie van het
bedrijf. De respons is dus niet alleen hoog, maar ook kwalitatief
noemenswaardig. Enkele headlines:
• Vrijwel iedereen (95%) vindt het volgen van trends (heel) belangrijk voor de uitoefening van ons vak. Echter, 51% geeft niets uit aan de inkoop van trendinformatie of de inhuur van professionele trendwatchers.
• De bekendste trendbronnen zijn TNS/Nipo (63%), www.dutchcowboys.nl, www.motivaction.nl en www.trendbox.nl (allen 52%). Maar bekend staat niet garant voor gebruik. De bekendste trendwatcher is Adjiedj Bakas.
• Bijna iedereen (90%) vindt dat er in de verhalen van trendwatchers altijd wel een kern van waarheid zit, maar dat het pas waardevol wordt als je het naar je eigen bedrijf kan vertalen.
• Ondanks het belang dat we aan het volgen van trends toekennen blijven we kritisch. Bijna een kwart (24%) vindt dat trends open deuren zijn en dat ze niet veel toevoegen aan de visie op de markt.






![Wie is beter voor B2B Marketing? Facebook of LinkedIn [Infographic]](http://cdn.dutchcowboys.nl/images/upload/cached/7e624ef1a70fc9855ba3e250758f3c9d34272ea2_30095_110_59_1.png)










