Mobile game portals, gat in de markt?

Mobile game portals, gat in de markt?

Wie zet de eerste Nederlandse mobile game portal in de markt? Voor wie het nog niet wist, game portals zijn op het moment enorme traffic generators op het web. Echter voor zover ik weet zijn er nog geen Nederlandse game portals die hun diensten op een mobiel platform aanbieden. Gemiste kans, nog niet mogelijk of gewoonweg niet interessant?

Onlangs kreeg ik een persbericht toegestuurd van Spil Games. Die lopen weg met de primeur dacht ik nog. Echter bij het lezen van het persbericht kwam ik erachter dat het hier een enkele game release betrof in de Appstore. Goed om te zien dat ze mobiel gaan maar weinig vernieuwend aangezien er al meer dan 15.000+? games Beauty Resort 2 voorgingen.

Welke game portal ontwikkelaar zorgt voor een App of mobiele site waarop je online casual games kunt spelen? Zo hoef je niet voor elke game weer een nieuwe app te downloaden en kun je binnen één omgeving veel verschillende spelletjes spelen.

Ik kan me voorstellen dat het volledig online spelen van games nog lastig is doordat het relatief veel bandbreedte kan gebruiken. En je dus standaard een onbeperkt internet abonnement moet hebben en minimaal een 3G verbinding. Iets wat vrijwel alle iPhone gebruikers in Nederland zullen hebben.

Daarnaast dienen alle spellen die je zet op een dergelijke portal mobiel speelbaar te zijn. Qua besturing en dergelijke zal er dus het nodige aangepast moeten worden. Hoever zoiets gaat qua development heb ik eerlijk gezegd geen idee van maar het lijkt me een te overbruggen iets.

Tot slot kan ik mij voorstellen dat Apple hier een stokje voor gaat steken aangezien de verkoop van losse smartphone games een goede handel voor ze is. Immers 100 losse game verkopen leveren meer op dan één app van een gameportal applicatie. De vraag is dus voor deze uitgevers, is het commercieel wel interessant? Of kunnen we beter elke succesvolle game die we hebben apart vermarkten (zoals Spil Games nu doet).

Desondanks denk ik zeker dat een dergelijk initiatief een toegevoegde waarde heeft voor de eindgebruikers. Zodra er een App komt die dit kan of een mobiele site die dit faciliteert dan krijgt hij een bookmark van mij, en vele met mij gok ik.

Voors:

- Gebruikers kunnen doormiddel van een enkele App of site veel diverse games spelen;

- Je blijft op de hoogte van de nieuwste games door een dergelijke site;

- Je bent de eerste in Nederland als uitgever.

Tegens:

- Bandbreedte. Je hebt minimaal een onbeperkt 3G abonnement nodig, of een actieve wifi verbinding. Deze is helaas niet altijd beschikbaar;

- Technische haalbaarheid. De games moeten ondersteund worden op de mobiele telefoon, veel games maken gebruik van flash en hier is weinig ondersteuning voor op telefoons;

- De besturing van de games zal moeten veranderen, alle games op de huidige portals maken gebruik van een muis of toetsenbord;

- Wat wordt het verdienmodel, de verdiensten aan bijvoorbeeld games die je koopt in de Appstore raak je kwijt;

Zijn er nog meer blokkades die overwonnen moeten worden? Of zijn er redenen te bedenken waarom je dit absouluut niet moet willen.  Laat dan een reactie achter, want ik ben erg benieuwd naar jullie mening.

Reacties (14)

  • Nog een voor:
    Je kunt meer vragen voor de app omdat je er meerdere games mee kan spelen.

    Ma 25 jan 2010, 15:51 [reply]

    • DylansBlue

    kunnen je de app gewoon niet als een abonnement uitgeven?

    Ma 25 jan 2010, 16:20 [reply]

  • We bieden als Mobillion al z'on bijna 8 jaar mobiele game portals, waarbij het mogelijk is om games als apps te downloaden tegen eenmalige kosten. Dit doen we white-labelled voor o.a. Samsung Mobile en vele andere media partijen. We hebben zelfs een affiliate programma voor partijen die games of andere mobiele content aan willen bieden via mobiel internet. Naast een mobiele shop bieden we ook de daarmee gewenste betaaloplossing.

    Ma 25 jan 2010, 16:47 [reply]

  • Mooi en interessant artikel. Is er een manier om Peter Davelaar persoonlijk een email hierover te sturen?
    dank

    Ma 25 jan 2010, 17:06 [reply]

    • Peter Davelaar

    @Roy, daar heb ik ook aan gedacht, echter de drempel is dan wel weer wat hoger. En je kunt natuurlijk niet 100 keer de waarde van een game vragen.

    @Dylansblue, tot nu toe één van de interessantste verdienmodellen. Je zou bijvoorbeeld een versie met reclame gratis kunnen publiceren en mensen laten betalen als ze geen reclame willen.

    @Kasper, je moet de games nog steeds downloaden tegen kosten. Dit is niet het principe van een game portal zoals ik ze bedoel (www.spele.nl etc.). Op een game portal kun je direct games spelen zonder iets te downloaden of te moeten betalen.

    @Senne, thanks! ik kan je mijn emailadres even DM'en via Twitter.

    Ma 25 jan 2010, 17:14 [reply]

    • iPhone gebruiker

    Te denken aan flash games, dan ga ik haast denken dat Apple dit zelf heeft afgehouden, aangezien flash nog steeds niet ondersteund is op de iPhone. Voor de AppStore is dit gezien het aantal downloads gunstig.

    Di 26 jan 2010, 02:18 [reply]

    • Felix Johansson

    Nou ik heb een tijdje geleden toch echt wel zo'n portal gezien, iets met radiomobiel of zo, herinner me niet zo goed, maar je kunt er naar webradio luisteren en mobile games spelen. Dus het bestaat al in Nederland.

    Di 26 jan 2010, 10:38 [reply]

    • Peter Davelaar

    @Iphone gebruiker, zo ver wil ik zelf nog niet gaan, maar ik denk wel dat het nadelige gevolgen kan hebben voor de games verkopen in de Appstore als een dergelijke applicatie er is. Echter dit hangt natuurlijk samen met de kwaliteit van de games op een portal en de games die apart verkocht worden.

    @Felix. Het lijkt mij sterk, maar wellicht heb je gelijk. Echter een webadres of naam v/d applicatie zou dan wel handig zijn :-) Zo kan ik het niet echt achterhalen.

    Di 26 jan 2010, 15:51 [reply]

  • Complimenten, goed artikel! En terechte vraagstelling.

    En ja, er is al zo'n mobiele game portal. Het Nederlandse BoosterMedia bouwt en onderhoudt zulke mobiele gamingportalen. De focus ligt daarbij op casual games, dus niet al te ingewikkelde en herkenbare games voor een breed publiek.

    De games op de BoosterMedia portalen zijn zowel gebaseerd op het mobiele Flash Lite en het nieuwe Flash 10.1 voor high-end toestellen, als ook op downloadable applicaties.

    Flash voor mobiel heeft jarenlang een wat sluimerend bestaan geleden, maar begint nu echt door te breken. Alle handset makers, op iPhone -voorlopig- na, hebben Flash omarmt. Ons gaming platform herkent inmiddels meer dan 500 Flash enabled toestellen. Vooral nog verschillende versies van Flash Lite, maar Flash 10.1 zal in de top van de markt nu snel aan terrein winnen.

    Een voorbeeld van zo'n gamingportal is http://GamesPlaza.mobi. Op basis van je toestel krijg je een Flash, Android of iPhone optmised versie te zien. Waarbij voor Android toestellen zoals de HTC Hero zowel direct speelbare Flash games worden aangeboden als ook downloadable games uit de Android Market.

    Binnenkort volgen er nog diverse nieuwe mobiele gamingportalen.

    Di 26 jan 2010, 18:05 [reply]

  • @kasper; zijn er bij jullie ook al ontwikkelingen te melden op het gebied van mobile gaming & AR? Wij zoeken naar partners voor virtuele outdoor toepassingen in de leisure-sector.

    Wo 27 jan 2010, 15:44 [reply]

  • @Frank Nog weinig gedaan met AR icm gaming, maar daar kan verandering in komen :). Als je interesse hebt om samen te kijken naar de mogelijkheden, neem dan even contact op via http://www.mobillion.nl/contact

    Wo 27 jan 2010, 16:03 [reply]

    • Peter Davelaar

    @Laurens, ik was nog niet bekend met boostermedia. Nu wel :-) ik zal gamesplaza.mobi is even gaan checken.

    nadeel is alleen dat ik wel een iphone heb dus geen flash ondersteuning.

    is gamesplaza.mobi de enige game portal die jullie hebben gelanceerd (gericht op mobiele gebruikers)

    Do 28 jan 2010, 08:29 [reply]

  • @Peter

    We hebben ook een iPhone versie, die krijg je automatisch te zien als je naar http://GamesPlaza.mobi gaat: video game trailers, game Tweets, recensies en user ratings en deeplinks naar de AppStore. Nu (nog) geen Flash games voor de iPhone dus, maar dat gaat veranderen: als 'port' van Flash naar een app met Adobe CS5, en hopelijk in de toekomst direct vanuit de browser. (Hoewel nu op de iPad ook weer Flash, concurrent van de AppStore) wordt geweerd, dus voorlopig zullen we nog wel even moeten wachten.

    En ja, er komen binnenkort nog diverse nieuwe portals aan: voor specifiekere doelgroepen en onder de vlag van een aantal bekendere 'brands'.

    Do 28 jan 2010, 08:42 [reply]

  • It's a amazing gadgets for playing the game and it's extra pleasure to play this kind of game in the gadgets

    Do 28 jan 2010, 09:47 [reply]

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond

Recommend on Google

Headlines

© 2004-2011 Dutchcowboys.nl - All Rights Reserved.

All views and opinions expressed are those of the authors of Dutchcowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap