Bits of Freedom: 'Stop het downloadverbod'

Bits of Freedom: 'Stop het downloadverbod'

Bits of Freedom roept het kabinet en alle kamerleden op om de plannen voor een downloadverbod af te blazen.

De digitale burgerrechtenbeweging schrijft vandaag in een brief aan de kamer (PDF) dat dit een heilloze weg is. De briefing is verzonden ter voorbereiding op het algemeen overleg over het auteursrechtbeleid op 16 december 2009, waar het rapport van de Commissie Gerkens en het kabinetsstandpunt hierover worden besproken.

Op dit moment is het downloaden van muziek, games en films van een illegale bron zonder toestemming van de rechthebbende nog toegestaan. Maar het kabinet heeft onlangs aangegeven toch een downloadverbod te willen introduceren.

Volgens Bits of Freedom is dat onwenselijk. Door de introductie van een downloadverbod zou de overheid miljoenen Nederlanders criminaliseren, en dat terwijl het verbod niet hand te haven is zonder alle internetgebruikers te bespioneren. Een woordvoerder van Bits of Freedom: "Mensen realiseren zich niet dat een downloadverbod alleen kan worden gehandhaafd door de contentindustrie alle internetverkeer af te laten te tappen. Dit is een heilloze weg. Wij hopen van harte dat deze plannen niet worden ingevoerd."

Fab9e32ce0e11a9a6f7a8fda9a6f79cb6acab990_126584_90_90_1Jeroen de Hooge

Jeroen is werkzaam als Content Manager bij The Blog Idea Factory & Redbanana.

Voor alle vragen (van adverteren tot bloggen) omtrent Dutchcowboys, een van de andere blogs of RedBanana kan je mailen naar Jeroen@Dutchcowboys.nl of neem contact op via Twitter / LinkedIn.

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond

Recommend on Google

Headlines

© 2004-2011 Dutchcowboys.nl - All Rights Reserved.

All views and opinions expressed are those of the authors of Dutchcowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap