Papier Hier!

Za 28 november 2009 13:44, Leon Krijnen, 13633 views

Vrijdag is hier het oud papier weer opgehaald, dus dat was donderdagavond weer een uurtje achterstallig versnipperen. Bij mij gaat niets meer zomaar de container in, als er mijn naam of mijn adres op gedrukt is, of enig cijfer dat iets met mijn identiteit te maken heeft.

De papierversnipperaar heb ik vorig jaar gekocht. Penny wise, pound foolish; voor een paar euro-tientjes, in een donderdag aanbieding van de Aldi. Het ding werkt, maar als je het de door de manual maximaal zeven toegestane A-4'tjes voert, begint-ie al te stotteren. Blijf je halsstarrig volhouden dan loopt-ie krakend en piepend vast, of hij raakt oververhit waardoor er een chip ingrijpt en er een kwartier helemaal niets meer gebeurt.

Papier Hier!

Waarmee maar weer eens het Russische spreekwoord bewaarheid wordt dat een vrek altijd twee keer betaalt. Zo ook nu: ik kan het ding niet meer missen, maar er zal een zwaardere moeten komen.

Missen kan ik hem niet meer, omdat ik nu zonder gevaar of bezwaar de papiercontainer buiten kan zetten. Te vaak gezien hoe allerlei louche figuren in papiercontainers staan te graaien. Op zoek naar slips, sporen, waarme ze mijn id kunnen jatten en misbruiken. Aan mijn lijf geen identity polonaise meer.

Wellicht is u dat ook regelmatig opgevallen, maar dacht u dat  het zwervers waren die etensrestjes zochten. 

Maar meestal zijn het geen zwervers, zo zien ze er tenminste niet uit. Soms zijn het, zo te zien, maar dat is maar een gok van me, Roemenen of Bulgaren, maar net zo vaak zouden het gewoon Nederlanders kunnen zijn. Ik heb er een keer eentje gevraagd wat-ie aan het doen was, waarop-ie me dreigend opdroeg om op te sodemieteren en er vervolgens zelf vandoor ging.

Wie dit gelezen heeft zal er zelf op gaan letten. U zal zelf zien dat er figuren in uw eigen papierbak lopen te rommelen, of in die van anderen. Ze halen er bonnetjes uit, afschrijvingen, credit card slips, alles waar adressen, nummers, data, op staat. Wat ze ermee doen wil ik niets eens weten, ik wil dat het mij niet meer overkomt.

Vandaar die versnipperaar, had ik een open haard, dan gebruikte ik persoonlijk papier om die aan te maken. Of misschien zelf zo'n Efteling-kabouter bouwen: Papier Hier!

Digitaal weet ik redelijk van wanten, meen ik zelf. Het kan natuurlijk altijd fout gaan, maar ik geloof dat ik de beveiliging van mijn netwerk en mijn machines thuis redelijk voor elkaar heb.

Al voelde ik me een beetje onzeker toen ik een maand of wat geleden mijn oude G5 iMac naar een dealer bracht voor een onderhoudsbeurt van de hardware. Van wat op die machine staat heb ik eigenlijk niets te verbergen, geloof ik. Wat van waarde is: de muziek en de foto's. Toch vroeg ik me af wat die vriendelijke jongen met de paardestaart die de G5 aan het eind van de dag genezen en gerepareerd verklaarde, op de hard disk had zitten snuffelen. 

Niet dat daar iets op staat wat anderen niet mogen zien of lezen, maar toch. 

Al mijn documenten, alles wat in tekst van waarde is, staat ergens op de cloud. Is het niet op een wolk van Google, dan op een via https beveiligd gedeelte van mijn door Verio/NTT beheerde domein van mijn digitale ijdelheid.

Security experts zullen van mijn password policy misschien niet echt kapot zijn, maar ik voel me er redelijk veilig bij. De meesten van mijn passwords hebben iets met een volslagen willekeurige datum in verleden of toekomst te maken. Het format, de conventie waarmee ik zo'n datum als password gebruik, weet alleen ik.

Stel: ik verander vandaag het password van mijn online aandelenrekening. Dan tik ik vandaag, het is 28 november 2009, in mijn Google Calendar de alleen mij bekende nickname van die rekening. Al mijn online applicaties hebben nicknames, die, totdat Alzheimer of Korsakov arriveren, alleen tussen mijn oren gekoppeld zijn aan wat ze betekenen.

Als ik over een maand Down Under in een internetcafe die aandelenrekening wil raadplegen, dan hoef ik alleen maar in mijn Google Calendar op zijn nickname te zoeken, waarop de datum verschijnt waarop ik het wachtwoord van die nickname aangepast heb. Vervolgens weet ik mijn wachtwoord, want ik hoef de de datum alleen maar te koppelen aan de door mij gehanteerde conventie, die verder ook niemand kent. Zo'n wachtwoord zou kunnen zijn: #@$28$november$2009$@#

Zo doe ik het nu al een paar jaar, en ik verander van tijd tot tijd ook mijn conventies. Zolang ik er geen moeite mee heb om die te onthouden, net zoals de nicknames van mijn applicaties, gebruik ik ze zonder er verder bij na te denken. Ik weet niet beter, deze manier bevalt me goed, en de wachtwoorden zijn strong.

Zo komt de datum waarop ik de laatste keer het wachtwoord van mijn login op DutchCowboys veranderd heb tevoorschijn als ik de naam van een populaire klassieke kruidenlikeur met krenten in mijn kalender tik. Zou u dit kruidenraadsel op weten te lossen, als u in mijn kalender zou kunnen komen (want daar staat ook zo'n raar password op), dan weet u alleen maar een datum en nog steeds niet in welke conventie ik het wachtwoord weggeschreven heb. Omdat ik er lol in heb: soms is onderdeel van de conventie dat de datum niet waar is, maar een maand, of een jaar, jonger of ouder. Of zoiets :-)

Doe er uw voordeel mee, en denk intussen eens aan uw iPhone of netbook/mobieltje van een ander merk. De risico's die die dingen met zich meebrengen worden op dit moment schromelijk onderschat. Weliswaar zijn er DC wel een paar posts over verschenen, maar ga om te beginnen eens goed na wat er allemaal in dat ding  staat waar niemand iets mee te maken heeft. Vraag je vervolgens af wat er allemaal kan gebeuren als je je ding verliest, of als het gestolen wordt. 

Daarover binnenkort meer.

 

 


  • Reacties (15)
  • Cybercrime
  • Twitter
  • Tell-a-cowboy

Reacties (15)

 

    • Sven

    Bij het lezen van zoveel grammaticale fouten krijg ik spontaan de neiging om dit artikel uit te printen en gelijk door mijn papierversnipperaar te halen!

    Sat 28 Nov 2009, 14:32


    • Peter

    Dan doe je dat toch lekker Sven...boeie!

    Sat 28 Nov 2009, 14:48


  • @Sven: zoals? Dan kan ik ze verbeteren en hoef je jezelf niet te ergeren voor het versnipperen :-)

    Sat 28 Nov 2009, 15:12


    • Sven

    'als er mijn naam op mijn adres op gedrukt is'

    'dan loop-ie krakend en piepend vast'

    'of hij raakt-ie oververhit'

    'maar dacht dat zwervers waren etensrestjes zochten'

    Hier was ik opgehouden met lezen omdat ik angstvallig mijn papierbak in de gaten ben gaan houden ;)

    @Peter: Ik neem aan dat je geen breezersletje bent, dus lijkt het mij meer dan normaal dat je je ergert aan slecht Nederlands taalgebruik.

    Sat 28 Nov 2009, 15:35


    • Kimbell Blauw

    @Leon: Chromelijk = schromelijk
    "Bij mij gaat niets meer zomaar de container in, als er mijn naam op mijn adres op gedrukt is" = ook geen lekker lopende zin, lees het artikel nog maar even een keer door voor een finale check ;-)

    Sat 28 Nov 2009, 15:36


  • @Sven en Kimbell: bedankt. Ik weet dat ik een slordige tikker ben, en wie zijn eigen verhaal of columns naleest kijkt vrijwel altijd over de fouten heen, omdat hij de zinnen al kent. Ik heb het artikel wel door de spellchecker in GoogleDocs gehaald, maar die is nog lang niet perfect.

    Op mijn werk het ik het gemakkelijk: ik laat alles een keer door een collega nalezen, en daarna gaat er nog een keer eindredactie overheen voordat het gedrukt wordt.

    Dat missen we op DC: een goede eindredacteur. Anybody?

    Prettig weekeinde, Leon

    Sat 28 Nov 2009, 15:53


  • Inhoudelijk reacties zijn ook welkom hoor ;). @Leon, je hebt een punt. Aannemelijk is dat heel veel mensen veel te veel "weak passwords" gebruiken. Een eenvoudige conventie met 2 of 3 special characters is een snelle en effectieve manier.

    Sat 28 Nov 2009, 16:33


    • Kimbell Blauw

    @Henk: Je hebt gelijk, inhoudelijk heeft de schrijver wel een punt. Wachtwoorden zijn vaak te makkelijk, maar nog makkelijker is het om het antwoord te raden op de "secret question"...

    Wat de schrijver eigenlijk had moeten doen is (als hij de discussie had willen starten ...) dan was het handiger geweest om te vragen naar tips.

    Zijn omslachtige manier van wachtwoorden verzinnen, al is het logisch volgens hem, deelt niet iedereen deze mening en lijkt het mij dan ook lastiger om alleen maar te zenden dan om te vragen naar input.

    Volgens mij ligt de kracht bij dit soort blogs meer in de discussie en ideeën die daaruit ontstaan dan de mening van 1.

    Concluderend vind ik het een leuk onderwerp die je aanhaalt, maar ben ik meer geïnteresseerd in wat anderen gebruiken als "geheugensteuntje" voor hun wachtwoorden :-)

    Sat 28 Nov 2009, 20:21


  • @Kimbell: en hoe doe jij het dan?

    Sat 28 Nov 2009, 21:36


  • On Topic : Do and don’ts for p@$$w0rd$ : http://blogs.technet.com/mmpc/archive/2009/11/27/do-and-don-ts-for-p-w0rd....

    Sun 29 Nov 2009, 10:59


  • De password generator van onze vrienden van PCTools heb ik lang gebruikt voor web-applicaties waar ook anderen op de internetredactie gebruik van moeten maken.

    Hierzo: http://www.pctools.com/guides/password/

    Levert bijvoorbeeld dit password op: !hux*-Remecr_-e*wasEn@ThEzaspAzekunuH*faba4h=2adUpRu$e=uVu_@stuB

    Coll ega's die ik verplicht tot het gebruik van dergelijke wachtwoorden reageren altijd een beetja nukkig, maar ja, we hebben - afkloppen - nog nooit problemen met gekraakte applicaties gehad. Meestal beperk ik me hier tot een lengte van 20 karakters.

    Tip: mail zo'n password van 64 karakters naar je eigen Gmail op de dag dat je de nickname naam van je applicatie in je kalender zet.

    Ben je je password vergeten; zoek op de nickname in je kalender en die vertelt je waar het password in je mail zit.

    Overigens biedt PCTools hier ook nog een PasswordChecker en een PasswordRevealer aan, drie applicaties die je gratis kan downloaden.

    Google op "password vault" en je ziet honderden aanbiedingen van password generators, password vaults, password revealers.

    Sun 29 Nov 2009, 11:31


  • @Leon, stel dat ik Hacker was, dan zou ik zeker een passowrd-generator op het web plaatsen ;)

    Sun 29 Nov 2009, 12:34


  • @Henk: hoezo? Die generator weet toch niet waar dat password naartoe gaat?

    Sun 29 Nov 2009, 12:57


  • @Jij bezoekt de site, ik plaats een cookie, jij vraagt om een nieuw wachtwoord, ik volg jou. Zodra je facebook oid opstart is het voor mij niet echt moeilijk meer. Bij alles wat je online doet kunnen we meekijken over je schouder. Https/SSL enz is needed bij dit soort zaken. Beter is jouw voorstel. Eigen rare versleuteling en deze niet gebruiken voor allerlij Social Media sites die jij allowed meer te mogen kijken.

    Sun 29 Nov 2009, 16:30


  • Hoe volg je mij? Op mijn machine worden geen tracking cookies toegelaten.

    Sun 29 Nov 2009, 20:40

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond

Of voeg een video comment toe met Raccoon
Let op: voer eerst je naam in!


  • I Go Chop Your Dollar
  • Maga No Need Pay : Video-Clip tegen 419-fraude uit Nigeria
  • Unsocial Networking
  • Cyberlokkers laten niet los

Gerelateerde tweets


DC Fotofeed

Twitter license-plate

DC Mobile



Agenda

» Mobile World Congress  DC will be here

Barcelona

15 februari 2010 / 18 februari 2010

» SXSW  DC will be here

Austin, Texas

12 maart 2010 / 21 maart 2010

» The Marketing 2.0 Conference  DC will be here

Paris

22 maart 2010 / 23 maart 2010

» E-Reading event 2010

High Tech Campus Eindhoven

23 maart 2010

» SpinAwards 2009  DC will be here

Amsterdam

08 april 2010


Nieuwsbrief

Schrijf je in voor de DC nieuwsbrief:



Zoeken



Marketing 2.0
Mobile World CongressAdvertising



Marcom 100

The Next Web

My BlogLog


Flickr

  • Brabarts toekomstige poptempelZoomvlietStudio Bergen op Zoom
  • Proeverij Caruso Roosendaals mooiste ;)Facebook Boek
  • Yolanda 40 jaar lunchpartyExit 2
  • The End of CultuurnachtNHTV Breda
  • Heeft net een 94 wines bottle ontvangen. Leuk concept, thanks to http://bit.ly/vBEJgWitte tuin
» DC op Flickr


Subscribe with Bloglines Add to Google

RSS Feed


© 2004-2010 Dutchcowboys.nl - All Rights Reserved - Personal weblog of Henk de Hooge and Paul Aelen.

All views and opinions expressed are those of the authors of Dutchcowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap