Consument niet straffen maar verleiden

Consument niet straffen maar verleiden

De entertainmentindustrie en de overheid moeten consumente niet gaan straffen voor downloaden. De consumentenbond is van mening dat het effectiever is om consumenten juist te verleiden met kwaliteit, diversiteit en service.

Een maatschappelijk debat over de toekomst van auteursrechten is meer dan welkom. De industrie heeft een gerechtvaardigd belang en wil een eerlijke en redelijke vergoeding voor artiesten en zichzelf. Bart Combée, directeur Consumentenbond: "Om dat te bereiken in de nieuwe digitale wereld moet de industrie haar bedrijfsmodellen aanpassen of misschien wel zichzelf opnieuw uitvinden. Maar voor elk nieuw model moet ook voldoende draagvlak zijn onder consumenten. Want geen enkele industrie kan het zich op de lange termijn veroorloven de oorlog te verklaren aan haar eigen klanten. Uiteindelijk moeten de industrie, de artiesten en de consumenten samen verder."

Downloaden van muziek en films mag volgens de huidige Nederlandse wetgeving. Een van de voorstellen in het auteursrechtenrapport van SP-kamerlid Arda Gerkens en haar werkgroep gaat in op het verbieden van downloaden en daarbij aansluitende controle en handhaving.

Maar dat vraagt, net als in China en Saudi-Arabië, om doorlopende controle van het internetverkeer van consumenten. Hetgeen voor de consumentenbond onacceptabel is. Vrij gebruik van internet door consumenten, zonder verregaande controle achter de voordeur, is een verworvenheid die overeind moet blijven.

Fab9e32ce0e11a9a6f7a8fda9a6f79cb6acab990_126584_90_90_1Jeroen de Hooge

Jeroen is werkzaam als Content Manager bij The Blog Idea Factory & Redbanana.

Voor alle vragen (van adverteren tot bloggen) omtrent Dutchcowboys, een van de andere blogs of RedBanana kan je mailen naar Jeroen@Dutchcowboys.nl of neem contact op via Twitter / LinkedIn.

Reacties (3)

    • justastranger

    Ja inderdaad beloon ons, zorg dat ik die filmpjes van "kopieren is een misdrijf" aan het begin van een DVD kan skippen want ze zijn uitermate storend! Ik heb die dvd toch al gekocht, pleur op met je stomme reclame's als ik een dvd kopieer, kopieer ik die filmpjes toch nooit mee, dus wat heeft het voor zin om ze der voor te zetten?

    Di 20 okt 2009, 10:27 [reply]

    • Cry Terion

    @justastranger
    Je hebt gelijk, ik heb die DVD toch gekocht dus die meuk van "niet kopieren" ervoor is niet voor mij. Maak maar een menu optie om de film gelijk te beginnen en niet eerst dat ik door tig trailers moet worstelen. Of ik kan die voor een bepaalde leeftijd niet skippen.
    Zout op met je troep. Ik koop een film dus dan wil ik een film en geen verkapte reclame uitzending of berispingen die niet voor mij zijn bedoeld.

    Film distributeurs WORD WAKKER! Veeg die slaap uit je ogen en doe er wat aan!

    Di 20 okt 2009, 11:04 [reply]

    • iPhone Cowboy

    Die filmmaatschappijen snappen er nog steeds geen reed van hoe je dat oplost tegenwoordig. Het is echt heel erg simpel. Je brengt je media helemaal niet uit op een disk. Nee je zet hem gewoon te downloaden op je website. Voor niks of voor weinig. De inkomsten haal je uit reclame op je site of reclame die je embed in je content. Goed voorbeeld: Southpark

    Wo 21 okt 2009, 00:54 [reply]

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond

Recommend on Google

Headlines

© 2004-2011 Dutchcowboys.nl - All Rights Reserved.

All views and opinions expressed are those of the authors of Dutchcowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap