
Vanaf vandaag is de nieuwe anti-spam wet ingegaan. En dus is het vanaf vandaag verboden om ongevraagde elektronische berichten van charitatieve, commerciële en/of ideële aard naar bedrijven te sturen. De spamberichten kunnen via mobiele telefoon (sms), e-mail of fax worden ontvangen.
Niet verkeerd voor je Inbox maar voor PR bedrijven een hel omdat ze hun persbestanden hebben zien slinken. De afgelopen weken zijn er dan ook veel mailtjes verstuurd met de vraag of de ontvanger ook na 1 oktober nog berichten wenst te ontvangen.
Voor natuurlijke personen geldt het spamverbod al sinds 2004. Sindsdien
is de hoeveelheid spam vanuit Nederland aan consumenten met 85%
gedaald.
Vanaf vandaag kunnen behalve consumenten ook bedrijven
klachten indienen over vermoedelijke overtredingen van het spamverbod. De OPTA is de instantie die de klachten van consumenten en bedrijven
onderzoekt.
Het is de bedoeling om de overlast en economische schade
van ongevraagde elektronische berichten zoveel mogelijk te bestrijden.
Sinds 2004 heeft OPTA bijna 64.000 klachten ontvangen via
www.spamklacht.nl. Op basis van deze klachten heeft OPTA tot nu toe 37
boetes opgelegd van in totaal ruim 2,1 miljoen euro voor het
verspreiden van spam en spyware. De hoogste boete voor het verspreiden
van spam heeft OPTA in juli van dit jaar opgelegd en bedraagt 250.000
euro.
Maar of we na vandaag minder spam zullen ontvangen is nog maar de
vraag. Omdat de meeste spam toch verstuurd wordt vanuit landen als China en Rusland en daar geldt de Nederlandse wet niet.














![Cybercrime, weet jij wie jouw online buurman is? [Infographic]](http://cdn.dutchcowboys.nl/images/upload/cached/53246fc80c4ede2a9859b0589a7e645c6f5c10dd_127998_110_59_1.png)









