31% gebruikt overal hetzelfde password

Zo 27 september 2009 12:23, Redactie, 7464 views

31% gebruikt overal hetzelfde password

Uit onderzoek van PC Tools blijkt dat 31% van de Nederlanders op alle websites die het bezoekt hetzelfde wachtwoord gebruikt. Dat betekent dat gezien het feit dat er meer dan 14 miljoen Nederlanders van Internet gebruik maken, er zo'n 4,5 miljoen Nederlanders zijn die hier slordig mee omspringen.

Zowel mannen als vrouwen in Nederland lopen online een risico, omdat 45% van de vrouwen en 17% van de mannen slechts 1 wachtwoord gebruikt op alle websites die het bezoekt. 63% van de mannen geeft toe dat het maar een paar wachtwoorden heeft, bij de vrouwen ligt dit getal op 39%.

Over het algemeen blijken mannen veiliger op internet dan vrouwen, want 18% van de mannen probeert voor elke website die het bezoekt een nieuw password te verzinnen en dit op een veilige plek op te slaan. Slechts 9% van de vrouwen zegt dit te doen.

Bij PC Tools adviseren ze om nooit op verschillende websites hetzelfde wachtwoord te gebruiken. Want als er 1 wachtwoord in handen komt van een cybercrimineel heeft hij gelijk toegang tot alle persoonlijke gegevens.

Uit het onderzoek blijkt verder dat wij Nederlanders onze online beveiliging in vergelijking met andere Europeanen relatief goed op orde hebben. Meer dan de helft van alle Fransen (56%) en 35% van de Britten gebruikt voor alle websites hetzelfde wachtwoord.


  • Reacties (4)
  • Cybercrime
  • Twitter
  • Tell-a-cowboy

Reacties (4)

 

  • Tja, en die andere 69% die overal een ander password gebruikt heeft een lijstje naast de PC liggen waarop alle wachtwoorden staan, want die kunnen ze natuurlijk nooit allemaal onthouden ;-)))

    Sun 27 Sep 2009, 12:45


    • George

    Je kunt het iets moeilijker maken door voor of achter je password de eerste letter of eerste twee letters van de site naam te plakken. Makkelijk voor je om te onthouden en je hebt toch op elke site een ander wachtwoord. Het is natuurlijk aan te bevelen om overal een ander wachtwoord te nemen. Gebruik een programma als KeePass: die genereert wachtwoorden en slaat ze (beveiligd) voor je op.

    Sun 27 Sep 2009, 13:08


  • Ik gebruik op elke site hetzelfde wachtwoord, maar middels een handige bookmarklet genaamd SuperGenPass wordt hier een voor elk domein uniek wachtwoord mee gegenereerd, ideaal!

    Sun 27 Sep 2009, 15:02


  • Kijk uit met SuperGenPass: http://akibjorklund.com/2009/supergenpass-is-not-that-secure

    Tue 29 Sep 2009, 09:34

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond



  • I Go Chop Your Dollar
  • Maga No Need Pay : Video-Clip tegen 419-fraude uit Nigeria
  • Unsocial Networking
  • Harddisk wissen met DBAN
  • Cyberlokkers laten niet los

Gerelateerde tweets


DC Fotofeed

Evan Penny @ Tefaf 2010 ; self variation in silicone

DC Mobile

Laatste reacties



Agenda

» SXSW  DC will be here

Austin, Texas

12 maart 2010 / 21 maart 2010

» The Marketing 2.0 Conference  DC will be here

Paris

22 maart 2010 / 23 maart 2010

» E-Reading event 2010

High Tech Campus Eindhoven

23 maart 2010

» Trendsfactory  DC will be here

Zaltbommel

25 maart 2010

» Microsoft Devdays

World Forum in Den Haag

30 maart 2010 / 31 maart 2010

» SpinAwards 2009  DC will be here

Amsterdam

08 april 2010


Nieuwsbrief

Schrijf je in voor de DC nieuwsbrief:



Zoeken



Stylecowboys.nlMarketing 2.0Trendsfactory
Advertising



The Next Web

My BlogLog


Flickr

  • Het vingertje van KemkersDrama Sven Kramer in Beeld
  • Brabarts toekomstige poptempelZoomvlietStudio Bergen op Zoom
  • Proeverij Caruso Roosendaals mooiste ;)Facebook Boek
  • Yolanda 40 jaar lunchpartyExit 2
  • The End of CultuurnachtNHTV Breda
» DC op Flickr


Subscribe with Bloglines Add to Google

RSS Feed


© 2004-2010 Dutchcowboys.nl - All Rights Reserved - Personal weblog of Henk de Hooge and Paul Aelen.

All views and opinions expressed are those of the authors of Dutchcowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap