Buma/Stemra persconferentie digitale tarieven (€20/youtube video)

Gisteren was de persconferentie van Buma/Stemra. Ik mocht geen camera meenemen maar je kunt de persconferentie hier volgen (sorry pas na 3.40 begint de audio). Eigenlijk had niemand van de pers veel te klagen behalve de 20 euro die nu voor het embedden van een Youtube-video wordt gevraagd, ie 'de Youtube' tax waar kamerleden nu vragen over hebben gesteld. Er zijn echter veel meer zakelijke problemen. Luister bijvoorbeeld naar Cees van Rij over internationaal werken voor bedrijven.

Je moet met ALLE rechtenorganisaties wereldwijd afspraken maken. Er is niet een loket. Hierbij interviews van de directeur van Buma/Stemra over de rechtvaardiging, de jurist over de houdbaarheid, een boze column van Bert Brussen en andere inzichtelijke filmpjes.

Hieronder de brochure van de digitale prijzen om muziek online te gebruiken. Ik heb de indruk dat over de bulk van de tarieven (downloaden, streamen, web radio, achtergrond muziek) nauwelijks meer grote gevechten over zijn. Alles richt zich over de prijs van het embedden van youtube filmpjes. Leuk is ook het interview van Antal de Waij 1 jaar geleden die al weer weg is bij BumaStemra maar die wel het hele systeem heeft opgezet. Daar vertelde hij dat particulieren niet vervolgd zouden worden. Dat is nu niet meer het geval. Een spider zal alle pagina's van het web doorzoeken.

Alle 'platforms' waar een deal mee is gesloten (zoals hyves of youtube (al in de UK gebeurd)) worden niet meegenomen maar iedereen krijgt een brief/email/bericht dat er muziek op de site staat en dat die of verwijderd moet worden of dat er betaald moet worden. Er wordt geen onderscheidt gemaakt door de spider of het blogs zijn of bedrijven. Alleen het platform waar de website op draaien is bepalend. Brochure Digitale Muzieklicenties 2010 bumastemra

Reacties (6)

    • Stephan van der Wal

    Allemaal ouwe mannetjes bij BUMA. Ik zeg verjongen en meegaan met de marktontwikkelingen.

    Wo 7 okt 2009, 08:08 [reply]

  • Mooi overzicht Vincent. Bert Brussen zeker even bekijken want hij steekt Buma echt een hart onder de riem ;).

    Wat mij blijft verbazen is dat Buma/Stemra hier mee weg komt. Een Amerikaans Video platform, wat wordt gehosted in 144 landen met embedded video's zonder wereldwijde regelgeving in Nederland individueel gaan belasten. Politiek doe hier eens iets aan! Lees ook :

    Bloggers moeten gaan betalen : http://www.dutchcowboys.nl/weblog/18017 en

    Veel vragen nav bekendmaking BUMA tarieven webcasts : http://www.dutchcowboys.nl/podcast/17574

    Wo 7 okt 2009, 08:13 [reply]

    • Rick

    Als ze ook zorgen dat de artiest waar ik voor moet dokken op mijn site dat geld ook echt krijgt en niet ehh marco borsato (persoon die veel airplay krijgt), dan kan ik er misschien nog iets meer vrede mee krijgen..

    Nu ze het tarief gaan vergelijken met het 'Offline' media tarief, geeft dat ook wel aan in wat voor mindstate ze leven.. de 20ste eeuw ja!

    Wo 7 okt 2009, 09:48 [reply]

    • Dennis Sievers

    Een spider zal alle pagina's bezoeken? Doe mij dan maar de useragent waar hij naar luistert, dan plaats ik hem direct in de robots.txt.

    Dergelijke spiders hoeven mijn bandbreedte niet te verbruiken namelijk.

    Wo 7 okt 2009, 09:58 [reply]

    • anna

    Teken ook de petitie op http://www.petities.nl/petitie/geen_bumaheffing_op_embedde_bestande

    Wo 7 okt 2009, 14:58 [reply]

  • hun systeem klopte in de offline wereld al niet; als wij voor een hoteleen CD kopen(=1x buma) deze afspelen in de lobby (is 2x buma) koppelen aan de telefooncentrale voor wachtmuziek (=3x buma) en ook nog op de kamer is 4 x buma. denk dat de jeugd van tegenwoordig het heel goed begrijpt; Buma in je zak (of is buma de zak ;-))

    Wo 7 okt 2009, 17:43 [reply]

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond

Recommend on Google

Headlines

© 2004-2012 Dutchcowboys.nl - All Rights Reserved.

All views and opinions expressed are those of the authors of Dutchcowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap