Apple software-upgrade voor de iPod touch

Apple software-upgrade voor de iPod touch
Apple komt eveneens met belangrijke software-upgrade voor de iPod Touch aan. Dankzij deze upgrade is de iPod touch niet alleen de beste iPod, maar ook 's werelds beste draagbare Wi-Fi-apparaat. Naast het vertrouwde Safari, de meest geavanceerde browser voor draagbare apparatuur, biedt de upgrade nog vijf fantastische nieuwe programma's: Mail, Maps, Aandelen, Weer en Notities.
Ook kunnen gebruikers nu webfragmenten aanmaken en het beginscherm naar wens aanpassen. De nieuwe iPod touch-modellen die worden geleverd, zijn al voorzien van deze software-upgrade. Bestaande iPod touch-gebruikers kunnen de software-upgrade voor slechts 17.99 Euro aanschaffen en downloaden via iTunes.

Dankzij deze fantastische nieuwe programma's is de iPod touch niet alleen de beste iPod, maar ook 's werelds beste draagbare Wi-Fi-apparaat”, aldus Steve Jobs, CEO van Apple. “Met de revolutionaire aanraakgevoelige interface en software en het schitterende 3,5-inch scherm is de iPod touch hard op weg om de standaard van de 21e eeuw op het gebied van draagbare Wi-Fi-apparatuur te worden.

Het programma Mail is een e-mailclient die HTML ondersteunt en die op de achtergrond e-mail van een POP3- of IMAP-e-mailaccount ophaalt. Behalve de tekst worden ook eventueel meegestuurde foto's en afbeeldingen getoond. Het programma kan met een paar klikken worden geconfigureerd voor Google Gmail, Yahoo! Mail, .Mac Mail en de meeste POP- of IMAP-e-maildiensten.

Met Maps kunnen gebruikers via Wi-Fi-basisstations in de buurt hun huidige locatie laten bepalen* en dit als begin- of eindpunt voor een routebeschrijving instellen. Ook belangrijke locaties in de buurt zijn in een handomdraai gevonden. Gebruikers kunnen actuele verkeersinformatie opvragen en plattegronden op een kaart, als satellietbeeld of in de hybride weergave bekijken. De hybride weergave is een combinatie van de kaart- en satellietweergave, waarbij de namen van grote wegen en straten op een satellietafbeelding worden getoond.

Met de programma's Aandelen en Weer kunnen gebruikers snel de allerlaatste aandelenkoersen en de actuele weersinformatie bekijken. En met Notities kunnen gebruikers onderweg al hun hersenspinsels op de iPod touch vastleggen via het slimme toetsenbord.

Ook kunnen gebruikers het beginscherm geheel naar eigen inzicht aanpassen door nieuwe symbolen toe te voegen en de symbolen in een andere volgorde weer te geven. Ze kunnen maar liefst negen beginschermen aanmaken en eenvoudig van het ene naar het andere beginscherm overschakelen. En dankzij de nieuwe functie voor het maken van webfragmenten kunnen ze zelfs hun eigen symbolen in het beginscherm plaatsen. Hierdoor hebben ze snel toegang tot hun favoriete websites, zodat ze altijd op de hoogte zijn van het laatste (sport)nieuws, de blogs van vrienden kunnen bijhouden, kunnen kijken welke films er momenteel draaien, enzovoort.

Doordat de iTunes Store nu ook de mogelijkheid biedt om films te huren, kunnen iPod touch-gebruikers de door hen gehuurde films van de computer naar de iPod touch overbrengen en deze vervolgens op hun gemak op het schitterende 3,5-inch scherm bekijken. Gebruikers kunnen bovendien via hoofdstukken door de film bladeren, een andere taal instellen en, indien beschikbaar, ondertiteling weergeven.

De software-upgrade voor de iPod touch is per direct beschikbaar. De nieuwe iPod touch-modellen die worden geleverd, zijn al voorzien van deze software-upgrade. Bestaande iPod touch-gebruikers kunnen de software-upgrade voor slechts 17.99 Euro aanschaffen en downloaden via iTunes. Het huren van films via de iTunes Store is uitsluitend mogelijk in de Verenigde Staten. Meer informatie over de iPod touch vindt u op www.apple.com/nl/ipod.

2d600050395e57e734f486cf6df66dec7accd832_42066_90_90_1Henk de Hooge

is oprichter en hoofdredacteur van Dutchcowboys. Daarnaast is hij online-uitgever, internet entrepreneur en MD van Red Banana, een creatief online-marketing bureau. Henk volgen kun je via Twitter @Henkey via zijn Facebook pagina en Google+

Reacties (51)

  • Ik heb net alles geinstalleerd. De download duurde bij mij erg lang (165 MB groot), maar de programma's zien er wel gelikt uit. Vooral mail ziet er goed uit. De rest van de applicaties spreken voor zich.

    Di 15 jan 2008, 21:21 [reply]

  • @Chris, bedankt voor je snelle reactie, dan ben je zeker een van de eerste, we zijn benieuwd naar je bevindingen. Zelf moet ik er nog aan beginnen maar we hebben helaas problemen met de server van DC.

    Di 15 jan 2008, 21:23 [reply]

  • @Henk, vanaf de Nederlandse apple site kan je de link niet halen. Maar als je eerst je iTunes update en daarna via de Amerikaanse IpodTouch site de download benaderd dan lukt het. Daarna moet je de aankoop laten installeren en daarna alsnog je iPod synchroniseren. Na een reboot zie je de nieuwe pictogrammen op je Touch. Ik heb nog even verder gespeeld en zal het even kort samenvatten:

    Mail: In eerste instantie kan je kiezen tussen, Y!mail, Gmail, mac, aol en Anders. (voor pop/imap). Apart is dus dat je geen hotmail erop kan gooien. Via Instellingen kan je meerdere accounts toevoegen, maar nog altijd geen hotmail.
    Verder ziet mijn Gmail er erg netjes uit.

    Kaarten: Google maps met 2 opties, Zoek en Route. Daarnaast kan je instellen of je het wilt zien via Kaart, Satelliet, Hybride & Lijst.

    Aandelen: Gaat via Yahoo en heeft dus 20 minuten vertraging. Informatie is toe te voegen op basis van bedrijfsnaam of tickersymbool. Het gaat hier dus alleen om Aandelen, geen derivaten oid.

    Weer: Het weer van nu en de voorspelling voor de rest van de week. Locatie is natuurlijk in te stellen. Ook dit gaat via Yahoo.

    Notities: Simpele texteditor waar je per dag notitie kan neerzetten. Ongeveer zelfde idee als Agenda, alleen dan gele achtergrond.

    In mijn opinie is alleen mail en maps interessant, dus zal je voor jezelf moeten afwegen of je het de 18 euro waard vindt.

    Di 15 jan 2008, 21:40 [reply]

    • Roy

    Toch jammer dat je als "early adopter" bij apple weer eens gestraft wordt...

    Het gaat mij echt niet om die paar euro's, maar het feit dat nieuwe kopers de software gratis krijgen vind ik ronduit schandalig. (Zeker gezien gezien het feit dat al deze applicaties waarschijnlijk gewoon aangepaste iPhone applicaties aangepast zijn)

    Di 15 jan 2008, 22:15 [reply]

  • Overigens is het allang mogelijk om mbv Jailbreak zelf software op de iPod touch te installeren. Ik wilde het eigenlijk niet proberen, maar als apple dit soort tactieken gebruikt om een paar extra dollar binnen te schrapen dan zoeken ze het maar uit.

    Di 15 jan 2008, 22:21 [reply]

    • Bart

    Ik ben nu ook bezig te upgrade te installeren. Duurd idd wel erg lang, maar dat zal de drukte wel zijn... Ondanks dat ik geen seconde hoefte na te denken over het wel of niet aanschaffen van de update, is het natuurlijk belachelijk dat ze daar zo'n bedrag voor vragen.

    Di 15 jan 2008, 22:27 [reply]

  • @Chris , badankt voor je uitgebreide uitleg. Die 18 euro is volgens mij altijd de moeite waard.

    Di 15 jan 2008, 23:00 [reply]

    • Roy

    @Henk: dit heeft niets met die 18 euro te maken, maar met het feit dat apple haar klanten steeds slechter behandeld.

    Di 15 jan 2008, 23:10 [reply]

    • eric

    ik ben er erg blij mee. heb niet zo'n last van dat typisch hollandse geld/prijs geneuzel. hoorde laatst dat de ipod touch 16 in antwerpen maar 270 kost.;-)

    Di 15 jan 2008, 23:18 [reply]

  • Ik ben me overigens aan het verdiepen voor het verkrijgen van hotmail op de touch, maar het komt er uiteindelijk op neer volgens mij dat je hotmail laat doorsturen en via ander adres met pop binnen haalt oid. Niet echt bijster handig, dus ik ga dan gewoon voor hotmail via safari. Meer binnenkort, aangezien alle ipod sites overbelast zijn. Nu maar slapen voor de webwinkel vakdagen morgen.

    Di 15 jan 2008, 23:38 [reply]

    • Maarten

    @Chris, je hebt wel iets om morgen de blits mee te maken ;)

    Di 15 jan 2008, 23:51 [reply]

    • Roy

    @eric: nogmaals, het gaat me niet om die 18 euro.

    De grote vraag is: waarom worden klanten die snel nieuwe producten kopen gestraft door ze extra te laten betalen voor een "software upgrade"?

    Sterker nog, we hebben het hier niet eens over een upgrade maar meer een blokkade die weggehaald wordt aangezien deze software allang voor de iPhone beschikbaar was.

    Di 15 jan 2008, 23:54 [reply]

    • Roy

    @eric: ik denk dat de juist term "crippleware" is.

    Di 15 jan 2008, 23:54 [reply]

    • eric

    je hebt natuurlijk gelijk roy, maar als ik me daar bij neerleg heb ik zoveel meer plezier. zit er nu mee te spelen en het is prima

    Wo 16 jan 2008, 00:02 [reply]

    • Roy

    @eric: Ik denk dat ik morgen dat jailbreak maar een ga proberen, dan kan ik ineens nog veel meer software op de iPod touch draaien :)

    Ik vind het alleen jammer dat een bedrijf als Apple zich nog steeds niet realiseert dat dit niet de manier is waarop je met je klanten om moet gaan.

    Early adopters moet je koesteren, ik heb tegen ontzettend veel mensen verteld hoe blij ik met die iPod Touch was. (Het lijkt me duidelijk dat dat nu niet meer zal gebeuren)

    Wo 16 jan 2008, 00:05 [reply]

  • Ik zou gaan slapen, maar ik zat nog even naar de speech te kijken en kwam erachter dat ik nu met de touch nog iets grappigs kan. Als ik aan het browsen ben kan je d.m.v. een plusje onderin beeld de desbetreffende pagina opslaan als icoon op je home scherm (tussen de rest van de iconen). Een snelkoppeling naar bijv. DC, Hotmail oid is dus snel gemaakt.

    Wo 16 jan 2008, 00:14 [reply]

  • Erg coole Valentine-gift.. deze touch :)

    Wo 16 jan 2008, 01:50 [reply]

  • hm klopt het dat het alleen nog maar voor Mac gebruikers beschikbaar is en nog niet voor pc...?

    Wo 16 jan 2008, 11:22 [reply]

    • Robbert

    Met de jailbreak kan je hetzelfde + meer... En het is enorm makkelijk om te doen! De beste app voor de touch vind ik die van Last.fm. Zo kan je ook je eigen radio beluisteren op de iPod :) Op youtube staan genoeg turtorials.

    Wo 16 jan 2008, 16:30 [reply]

  • ik heb een pc met XP. op de itunes store bij de de software upgrade pagina staat mac os x als vereiste. Kan ik dus met mijn pc niet gebruik maken van (aantal van) deze extra software???
    bedankt.

    Wo 16 jan 2008, 17:30 [reply]

  • @Bas, jammer dat er geen stats zijn van het gebruik van iTunes, %mac en %pc. Als die laatste groep groot is kan het haast niet uitblijven.

    Wo 16 jan 2008, 18:19 [reply]

    • nikki

    Ik heb windows vista, en wilde ook die update doen, heb dat bestand van 165 mb gedownload, hij installeerd, het enige wat ik merk is dat mijn menu anders is ingericht en dat grijze balk onder mijn buttons zit van muziek, video enzo...

    doe ik iets fout?

    Wo 16 jan 2008, 18:41 [reply]

    • Paul

    @Bas: die nieuwe platte Mac iets voor je? je moet er toch een keer aan geloven ;-)

    Wo 16 jan 2008, 18:43 [reply]

  • Voor iedereen met vragen. De applicatie is gewoon te installeren onder windows, geen probleem.

    Voor nikki: Als er geen knoppen zijn bijgekomen is de software nog niet geinstalleerd. Ik had hetzelfde dat ie wel de grijze balk toevoegt, maar niet de nieuwe applicaties. Bij mij lukte het door: ipod loskoppelen, dan weer erin gooien en dan synchroniseren. Als het goed is gaat ie dan installeren (bij mij tenminste). Succes ermee

    Wo 16 jan 2008, 19:00 [reply]

    • nikki

    wat ik heb gedaan, itunes store in itunes, staat dat je moet klikken op "Update zoeken" heb ik gedaan, dat is versie 1.1.3? toen die klaar was met downloaden (165mb) ging ie kort installeren en kreeg ik die grijze balk.. heb hem daarna derna afgekoppeld, aan en uit gezet en zag dus geen verschil verder.. koppel hem weer aan mijn pc, synchroniseer hem.. nog steeds geen verschil?

    Wo 16 jan 2008, 19:09 [reply]

    • nikki

    ik kan trouwens ook nergens dat bestand terug vinden wat ik gedownload heb in itunes.. snap er echt niks meer van.. ;\

    Wo 16 jan 2008, 19:18 [reply]

    • NIKKI

    hallo, nou ben er achter gekomen dat ik dus oude itunes heb.. ben nu de 7.6 aan het downloaden.. nou stel heb dat allemaal gedaan.. wat moet ik dan doen? want heb ook niet echt het idee dat ik die update gekochd heb.. zie nergens een afschrift of bestelling staan dat ik dat gedaan heb..

    nou ik wacht het wel af!
    ciaoo

    Wo 16 jan 2008, 20:14 [reply]

  • Het is gelukt hoor:). Je moet eerst echt alles updaten, dus je ipod, maar ook itunes. Dan kan je precies zoals door Chris beschreven de update installeren. Updaten gaat nu erg snel was binnen paar minuten klaar.

    Die nieuwe platte Mac is dus nog niet nodig Paul ;).

    Wo 16 jan 2008, 21:02 [reply]

    • nikki

    nou na alles geupdate te hebben heb ik nu eindelijk die update gedownload..

    toen kwam het volgende: mijn pc was niet gemachtigd.. naja gedaan wat er stond : pc machtigen.. kwam nog te staan dat het gelukt was om 1 van de 5 pc te machtigen..

    opnieuw gesynt. nog steeds lukte het niet.. na 10x proberen!

    zou het miss komen omdat ik vandaag pas mijn account heb aangemaakt? of wat dan ook?

    ben beetje ten einde raad nu en begin er pist te worden :(

    help iemand?!

    Wo 16 jan 2008, 22:35 [reply]

    • danny

    hallo,
    ik heb per ongeluk de versie 1.1.3 gedownload maar wil die nieuwe versie erop..is dit nog mogelijk en zoja, hoe?

    alvast bedankt

    Vr 18 jan 2008, 18:32 [reply]

    • dave

    dat is de nieuwe versie :O
    maar ag oja als je hotmail op je ipod touch 1.1.3 wilt kan je via http://v3.izymail.com/register.aspx je laten registreren en dan de stappen volgen en dan kan je je mail checken en maken via hotmail
    ps, je kan ook meerdere emailadressen invoegen!
    ik heb gmail en hotmail!!

    Zo 20 jan 2008, 19:14 [reply]

    • M. Adegeest

    Hallo,

    Ik heb de itouch met de nieuwste versie en heb een account en ook de nieuwe versie i tunes. Alleen hoe krijg ik de software upgrade gedownload? als ik op de site dat aanklik dat opent het programma i tunes zich en komt er een vester met software-upgrade januari. Daarna staat er onder wat je moet hebben zoals ik hier boven heb gezegt. Maar daarna kan ik niks meer? alleen zie ik een knop OK en dat was het nergens zie ik van Koop ofzo of download hoe kan dat? Wat moet ik doen?

    Ma 28 jan 2008, 19:27 [reply]

  • @M.Adegeest de nieuwste versie van iTunes downloaden, daarna kun je de upgrade bestellen. Succes

    Ma 28 jan 2008, 20:02 [reply]

    • M. Adegeest

    Ik heb de nieuwste versie van i tunes en ook de nieuwste update voor de i touch. Alleen ik kan nergens bestellen :( want zie alleen een knop OK staat en niet van downloaden ofzo? of zit ik verkeerd te kijken?

    Vr 1 feb 2008, 11:34 [reply]

    • Justin David

    Ik heb een vraagje aan de mensen die de touch net ge-update hebben...
    Je bent voor de maps toch afhankelijk van je Wifi?
    Dus stel ik loop in Groningen, kan ik dan gewoon snel een route laten berekenen of is dit gewoon weg onmogelijk omdat het allemaal beveiligde netwerken zijn?

    Mvg

    Do 7 feb 2008, 17:48 [reply]

    • Kay

    en die laatste vraag van justin david heb ik eigenlijk ook..

    Vr 8 feb 2008, 11:52 [reply]

    • Stalpers

    Wie kan mij uitleggen hoe ik de touch aan de gang krijg binnen windows-vista. Ik heb itunes gedownload en ook de ipod al "geactiveerd". Ik snap er niets van en morgen gooi ik het ding door de winkelruit van de applestore in MAastricht.

    Bedankt voor alle reactie.

    Hiske

    Vr 8 feb 2008, 21:05 [reply]

    • pojo

    Voor Stalpers - Problemen ontstaan door te vroeg USB kabel aan te sluiten of eerdere installatie van iTunes - Oplossing voor XP was: Configuratie - Software - Verwijder: iTunes, Quicktime en Apple Mobiel Device Support. Installeer iTune daarna opnieuw. Sluit USB kabel pas aan als alles is geïnstalleerd. De variatie hierop voor Vista zal niet veel verschillen. Succes!

    Za 9 feb 2008, 09:06 [reply]

    • pojo

    Converting avi etc to iPod Touch and iPhone use:
    http://mediacoder.sourceforge.net/getfile.htm?site=sf&file=Medi...
    iPod Touch best sofar in Rotterdamned use it welllllllll.............

    Zo 10 feb 2008, 19:04 [reply]

    • Henk

    waar slaat het op dat je ook nog voor de sofdware moet betalen het ding heeft zelf al meer dan genoeg gekost

    Vr 15 feb 2008, 16:51 [reply]

    • Jeffrey

    Ben ik nou echt de enige die geen creditcard wil aanschaffen voor dit soort poepelegein??
    Kan je niet gewoon bij een applestore 18 euro pinnen en dat zij die software erop zetten??

    Overigens is de aankoopdatum van mijn pod 18 februari. Dus zou mijne naar mijn mening al voorzien moeten zijn met deze software, of niet??

    Vreemde gedoe ook altijd. Tis btw wel een roelio apparaat, dat wel!

    Di 19 feb 2008, 15:39 [reply]

  • @Jeffrey, op je iTouch behoort gewoon de nieuwste s/w te staan. Zeker als je hem bij een Apple store hebt gekocht. Tenzij je een lagere prijs hebt betaals, in dat geval heb je een oudere en moet je inderdaad uploaden.

    Di 19 feb 2008, 19:02 [reply]

    • Liesje

    Wat zijn de mogelijkheden om te betalen voor deze software? Ikzelf heb geen visa kaart of dergelijke. Kan ik deze software dan wel kopen?

    Wo 20 feb 2008, 09:27 [reply]

    • Jeffrey

    Thanks Henk voor je reply...

    @liesje, ik ben hier zelf ook al ff achteraan gegaan... De software is enkel en ALLEEN te verkrijgen als je een visa hebt. En is dus alleen via Itunes te downloaden...

    Ik zelf ga nu voor een ander alternatief omdat de retailer mijn ipod wel wil omruilen maar dit duurt een maand (?!)
    Een vriend van me gaat mijn software aanpassen (Lees: Jailbreaken) Ik weet dat het eigen risico etc is, maar het draait bij hem allemaal stabiel.
    Hiermee behaal ik hetzelfde resultaat wat de nieuwste update uitvreet.

    Do 21 feb 2008, 14:06 [reply]

    • tom

    hallo,

    is de ipod touch het geld waard??????
    Want ik zit nog ernstig te twijfelen tussen de ipod video 80gb en de touch van 8 gb. Het is veel geld en daarom wil ik graag jullie mening horen!!

    Di 8 apr 2008, 11:05 [reply]

    • Floris

    Je kan ook gewoon Click and Buy gebruiken. Dan betaal je via iDeal

    Zo 20 apr 2008, 15:53 [reply]

    • marleen

    Zou iemand kunnen vertellen of het mogelijk is om Hotmail op je ipod touch te zetten? Probeer het al een tijdje maar krijg het niet voor elkaar..

    Zo 25 mei 2008, 21:22 [reply]

    • kjell

    Moet je de january update kopen, of kan je ook gewoon de sdk update kopen die in juli uitkomt?

    Wo 11 jun 2008, 13:27 [reply]

    • Jan

    Kan iemand mij vertellen of deze upgrade nog ergens vandaan te halen is?? Volgens Apple zelf bestaat hij niet meer. Ik heb dus een iTouch zonder deze upgrade gekocht, en zit nu met een "oud product" te kijken. bij Apple zeggen ze jammer voor jou, maar helaas.

    Vr 4 jul 2008, 19:26 [reply]

    • Fiere

    @ Jan
    Ik zit met hetzelfde probleem. Hopelijk komt de 2.0 in twee versies; ook eentje met de iPhone apps...
    Hopelijk. Wachten dan maar...

    Di 8 jul 2008, 16:42 [reply]

    • Cor

    @eric

    270euro heb ik de 32 gb gehaald.

    Di 13 jan 2009, 13:21 [reply]

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond

Recommend on Google

Headlines

© 2004-2011 Dutchcowboys.nl - All Rights Reserved.

All views and opinions expressed are those of the authors of Dutchcowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap