Calvin Klein voorziet billboards van QR codes

Calvin Klein voorziet billboards van QR codes

QR codes zijn voor veel mensen niet nieuw, maar bedrijven maken er nog weinig gebruik van in hun communicatie uitingen. In Japan wordt hier al veelvuldig gebruik van gemaakt door bedrijven. Calvin Klein gaat nu toch gebruik maken van deze techniek en heeft 3 billboards voorzien van een rode QR code. De billboards staan in New York en Los Angeles. Het billboard wordt gesierd met de woorden “Get It Uncensored.”

Bezitters van een smartphone kunnen bij het passeren van zo’n bord, de QR code met hun camera lezen en krijgen dan een exclusieve reclamevideo van Lara Stone, A.J., Sid Ellisdon, Grayson Vaughan en Eric Anderson te zien. Calvin Klein wil met dit bord het startsein geven voor een najaarscampagne van 2010. In vorige edities kozen ze voor een meer traditionele aanpak, maar willen nu met QR codes experimenteren.

Het bedrijf weet ons te melden dat in Amerika het gebruik van QR codes nog niet echt populair is. Een woordvoerder van Calvin Klein geeft aan dat de meeste Amerikanen nog geen smartphone bezitten. Opmerkelijk, je zou denken dat het grootste gedeelte van de bevolking inmiddels in het bezit is van een smartphone. Kennelijk is dit niet het geval. Daarnaast weten veel Amerikanen niet wat een QR code is of de software niet hebben om de code te lezen.

CalvinKleinbillboard

Deze campagne wordt dus echt een testrun voor Calvin Klein. Na de testweek wil het bedrijf gaan meten, hoeveel views de video heeft gekregen. Als dit naar tevredenheid is, zullen ze meer billboards van QR codes voorzien.

Het is nog wachten op de eerste grote campagne in Nederland. Wat vind jij van het gebruik van QR codes? Zie je daar (al) iets in?

Reacties (17)

  • Ben heel benieuwd hoe goed dit gaat werken. In Amsterdam ken ik nu 2 tot 3 projecten waar QR codes in de publieke ruimte worden gebruikt, maar die zijn niet commercieel.

    Wo 14 jul 2010, 16:21 [reply]

    • Sharkoon

    Sorry, ik ken het niet.

    Wo 14 jul 2010, 16:50 [reply]

  • Ja ik zie er zeker wat in voor meerdere bedrijfstakken. Het is natuurlijk geweldig dat je online en offline op deze manier combineert. Dit zorgt ervoor dat iemand in de offline wereld wordt gestimuleerd om naar de website te gaan en de adverteerder dus veel meer involvement creëert met zijn publiek.


    Vraag me alleen af, of dit ook voor MKBers kan gaan gelden ivm kosten?

    Wo 14 jul 2010, 16:52 [reply]

  • Ja, wij gebruiken in de makelaarsformule van Woningadviseurs sinds kort ook QR codes op zowel woningvisitekaartjes, omwonendenmailingen en binnenkort ook op Te Koop borden en woningkranten.
    De eerste reacties zijn positief maar ook hier geldt dat er nog veel ontwetendheid is.
    Zelf geloof ik wel dat er veel toekomst is voor QR-codes in diverse branches, waarbij vooral mobiel extra informatie van belang is. Bij woningen en/of omgevingsinformatie is dat zeker zo. Ik weet dat in met name Japan het ongeveer op elke hoek van de straat wordt gebruikt om info over horeca, musea, etc aan te bieden.

    Ik denk dat er ook hier steeds meer van dergelijke toepassingen zullen komen.

    En @Reinout, de kosten voor het gebruik van QR zijn echt heel laag, tot nul. Wij gebruiken binnen Woningadviseurs een gratis toepassing van QR die verwijst naar de detailpagina van een woning. We printen daarvoor de QR ipv een foto.

    Wo 14 jul 2010, 17:01 [reply]

    • Hans Wind

    Ik meen mij te herinneren dat er in Utrecht een project draait om via QR-codes informatie over historische panden te geven. Via de QR-code ga je dan naar een webpagina met info over en foto's van het betreffende pand.

    Wo 14 jul 2010, 17:35 [reply]

  • @Hans, bedoel jij dit project? http://www.utrechtsmonumentenfonds.nl/nieuws/qr-code-op-monument



    Wo 14 jul 2010, 17:56 [reply]

  • In Amsterdam:
    http://golfstromen.nl/work/qr-cloud-project/
    en
    http://www.at5.nl/artikelen/41677/interactieve-vaartocht-op-de-here...
    en zie ook:
    http://miidupre.blogspot.com/
    en
    http://www.miidupre.com/qr-codes
    MIID

    Wo 14 jul 2010, 19:24 [reply]

  • Lijkt mij handig om mobiel iets te kunnen scannen om later op terug te komen. Zou dan wel graag direct willen kunnen doorsturen via Facebook/Twitter/E-mail/Evernote/Del.icou.us (wie maakt een handige mobiele interface?). Daarnaast zie ik de codes ook voor me in bladen zodat je een artikel snel online kunt vinden om te delen of meer over een advertentie kunt lezen. Hierbij denk ik aan het scannen van de QR-Code (of Microsoft Tag) met een webcam waardoor het dus eigenlijk een alternatief voor invoer via het toetsenbord is (en een goed meetbaar alternatief voor de publisher).

    Concurrent Microsoft Tag is in mijn ervaring overigens eenvoudiger te scannen. Helaas kun je met Microsoft Tag geen QR-Codes lezen en vice versa... Over beide heb ik meer geschreven op mijn weblog in het kader van visitekaartjes maken.

    Wo 14 jul 2010, 20:36 [reply]

    • Gert-Jan

    Niet zo groot maar wel gebruikt door de HEMA: http://twitter.com/gbosch/status/18372948522

    Do 15 jul 2010, 00:16 [reply]

    • Freek

    Zag laatst in een showroom van een grote volkswagendealer ook al QR codes op alle nieuwe modellen staan. Was een product van Taggle. www.taggle.nl
    Denk wel dat QR codes een grote toevlucht gaan nemen.

    Do 15 jul 2010, 08:41 [reply]

    • Hans Wind

    @Jannetta Inderdaad, bedankt.

    Do 15 jul 2010, 09:33 [reply]

    • Veenman

    Erg leuk initiatief van Calvin Klein, alleen jammer dat de mobiele website niet juist werkt.

    Eerder gebruikte V&D ook al QR codes:

    http://www.mobilecowboys.nl/mobilemarketing/12275

    En SOs-Kinderdorpen:

    http://www.mobilecowboys.nl/mobilemarketing/11994

    En zet TNT Post het ook in voor hun direct mail campagnes:

    http://www.emerce.nl/nieuws.jsp?id=2987107

    Dus in Nederland komt het al steeds meer van de grond. Een QR code kan alle offline reclame uitingen meetbaar maken en dat is zeer interessant voor adverteerders. Kortom: de QR code gaat groot worden in Nederland, dat is een feit.

    Do 15 jul 2010, 09:54 [reply]

    • Ben Rogmans

    Tip: hoe langer de hyperlink, hoe complexer de QR-code. Dat maakt het scannen ervan soms lastiger. Gooi de hyperlink dus eerst door een URL shortener. Dan kun je ook nog eens bijhouden hoeveel gebruik ervan wordt gemaakt.

    NB. Eigenlijk zou Bit.ly natuurlijk een QR-code generator moeten integreren.

    Do 15 jul 2010, 10:05 [reply]

  • @Ben eens met die laatste ! Zou een prima toevoeging zijn.

    Do 15 jul 2010, 11:29 [reply]

  • Leuk dat CK QR-codes groot opneemt in hun huidige campagne. Ik verbaas me er nog wel over dat het tot nu toe vrij weinig wordt ingezet bij campagnes want het maakt de koppeling met het mobile kanaal een stuk eenvoudiger. Gaat ongetwijfeld snel veranderen.
    In Japan zijn ze daar wat verder mee en maken ze van QR-codes inmiddels ware kunstwerkjes door o.a. kleur te gebruiken.

    Do 15 jul 2010, 13:33 [reply]

  • Op het terrein van de Westergasfabriek worden ook al QR codes gebruikt.
    Zie http://mchangsp.blogspot.com/2010/07/westergasfabriek-qr-code-park-...

    Ma 2 aug 2010, 15:55 [reply]

    • Dave Modijefsky

    In arbeidsmarktcommuncatiecampagnes worden ook al regelmatig QR-codes gebruikt. Vorig jaar nog een guerilla actie met QR voor een bureau bedacht.

    Di 1 mrt 2011, 20:59 [reply]

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond

Recommend on Google

Headlines

© 2004-2011 Dutchcowboys.nl - All Rights Reserved.

All views and opinions expressed are those of the authors of Dutchcowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap